Dobroty s příběhem

Dobroty s příběhem
HANGÁR PUB nemá jenom skvělé pivo, ale snažíme se nabídnout našim hostům i dobré jídlo.

Jsme pub, nikoliv restaurace, takže kromě párků u nás zatím nic teplého nenabízíme. O to větší důraz ale klademe na kvalitu těch jídel, která si můžete objednat.

Českou hospodskou klasikou je nakládaný hermelín, neboli hermoš, a utopenec. Hermoš je naložený podle receptu z 30. let, je lehce pikantní díky česneku, feferonce a směsi koření. Utopenci jsou vyhlášené Davelské bezlepkové špekáčky v kořeněném octovém nálevu s křupavou cibulí a zeleninou.

Obojí odebíráme od chráněné dílny Dobroty s příběhem. Ta funguje v Davli u Prahy od roku 2014. Jedná se o sociální integrační podnik, ve kterém našli plnohodnotné zaměstnání lidé se speciálními potřebami, kteří ve svém životě překonávají nějaké zdravotní znevýhodnění nebo postižení.

Dílnu provozuje již sedm let organizace Portus Praha, známá pořádáním celostátního benefičního projektu AKCE CIHLA. Z výtěžku několika ročníků této sbírky Portus Praha v roce 2013 financoval i výstavbu zcela nové dílny v Davli u Prahy, která umožnila rozšíření původní výroby až do roviny plnohodnotného zaměstnávání lidí se speciálními potřebami.

Víc informací o organizaci Portus Praha najdete zde: https://www.portus.cz/

Sdílet: