O nás a 2 pivech

O nás a 2 pivech - Hangár pub
HANGÁR PUB v pražské čtvrti Letná je povinná adresa pro milovníky řemeslného piva. Je to pivovarský pub létajícího pivovaru HANGÁR. „Létající“ pivovar je pivovar, který nemá vlastní varnu a vaří své pivo ve spřátelených kamenných pivovarech.

Na čepu máme minimálně dvě vlastní piva. Ale může se také stát, že z pěti čepů proudí více než dvě domácí piva. V každém případě zde vždy teče řemeslné pivo od malých, ale respektovaných českých řemeslných pivovarů.

Vlajkovou lodí pivovaru HANGÁR je Knipl. Typově se jedná o India Pale Lager (IPL), je to výrazně chmelený, hořký ležák. Mimochodem, všechna jména piv HANGÁRu mají něco společného s letectvím.

Důvod je ten, že kamenný pivovar měl být umístěn poblíž letňanského letiště – odtud jméno HANGÁR. Ale COVID nakonec překazil plány a zůstaly jen letecké názvy piv.

V nabídce bývá třeba Pilot, což je klasická IPA. Velmi populární je relativně lehká devítka Tleskač s 3,7 % alkoholu. Pravidelní hosté si Tleskače pochvalují, protože kombinuje silnou chuť s relativně nízkým obsahem alkoholu.

V HANGÁRu se nevaří, s výjimkou párků, nenajdete u nás (prozatím) nic teplého k jídlu. Místo toho máme klasické české speciality, jako jsou tlačenka nebo utopenec. Pro ty, co nejí maso, máme hermoše nebo veganské utopence. Další naší specialitou jsou paštiky od firmy Melememaso, jejichž produkty získávají ceny na zahraničních potravinářských soutěžích.

Většina návštěvníků jsou pravidelní hosté z okolí, Češi a expati. Ale milovníci piv z HANGÁRu a fanoušci řemeslného piva sem také přicházejí z blízka i z daleka.

Televizi u nás nenajdete, ani když se konají zápasy světového poháru nebo Ligy mistrů. Lidé sem chodí za pivem a za ostatními hosty. Nebo kvůli „HANGÁR Games“: můžete si u nás zahrát ocelové šipky, carrom, karty nebo kostky. Někdy si hosté přinesou vlastní deskové hry.

V HANGÁRu si můžete vychutnat výborná česká řemeslná piva v útulné atmosféře. Ale i zde platí, že výjimka potvrzuje pravidlo – nejen v době Oktoberfestu čepujeme mnichovská nebo jiná německá piva.

Pokud máte rádi řemeslné pivo a příjemnou společnost, HANGÁR v Praze nesmíte minout!

Sdílet: