Létajícím pivovarem roku 2022

Létajícím pivovarem roku 2022
HANGÁR se stal vůbec prvním vítězem soutěže Sdružení přátel piva v kategorii Létající pivovar roku.

Největší sdružení milovníků piva v Česku, Sdružení přátel piva (SPP), každoročně udílí ceny pro nejlepší piva, pivovary a pivovarské osobnosti. Ceny uděluje již od od svého vzniku v roce 1990, a jedná se tak o nejstarší novodobou soutěž u nás, navíc dnes o jedinou spotřebitelskou. Ceny jsou rozdávány každý rok zhruba v deseti kategoriích. Mezi nejprestižnější patří zcela jistě titul Pivovar roku a Minipivovar roku, na který má SPP i chráněnou známku. Jistě nepřehlédnutelnou další kategorií je i velmi uznávaný titul Sládek roku. Mezi pravidelné kategorie patří například desítka světlá, jedenáctka a dvanáctka roku atd.

V loňském roce byla poprvé zařazena kategorie „Létající pivovar roku“. A vůbec prvním vítězem této kategorie se stal pivovar HANGÁR.

Létající pivovar, nebo taky „kočovný pivovar“, nemá vlastní pivovarskou technologii, tedy vlastní kotle, spilku, tanky a tak dále, a pivo vaří – nebo nechá vařit – v existujících, kamenných pivovarech.

„Létající pivovar vaří v jiných pivovarech. Můžou být různé typy létajících pivovarů. Třeba si takový pivovar nechá uvařit v kamenném pivovaru pivo včetně receptu. Nebo pivo, které se prodává jinde pod jedním názvem, létající pivovar to může prodávat pod svým. To je docela běžné. My máme vlastní receptury, já se těch varů vesměs účastním. Spolupracujeme s různými kamennými pivovary, které mají různé technologie. Zjistil jsem, že různé typy piva je vhodné vařit na různých technologiích. Tohle je bezesporu výhoda létajícího pivovaru,“ říká Luboš Bokštefl, sládek létajícího pivovaru HANGÁR.

Na získaný titul jsme patřičně hrdí.

Ceny 2022

Sdílet: